Czy każdy z Was wie, że włos to martwa część naszego ciała?

Czy każdy z Was wie, że włos to martwa część naszego ciała? Podamy kilka fryzjerskich tricków żeby je ożywić!

W tym sezonie promujemy matkę naturę. Taka moda! Nareszcie… Wszystko co naturalne kojarzy nam się z wewnętrznym pięknem i harmonią. Tylko co w przypadku kiedy w kolejce po piękne włosy matka natura potraktowała nas jak gorsze dziecko? My, styliści-specjaliści jesteśmy od tego, żeby pomagać! Każdy z nas pragnie mieć zadbane, piękne, gęste włosy. Więc od początku. Włosy to nasza tkanka martwa. Martwa nie oznacza, że zapominamy i niech sobie rosną… To co każdy dobry fryzjer powinien zrobić to ocenić stan włosów. Typów włosów jest tyle ile ludzi na świecie. Każdy z nas jest indywidualny i dlatego tak ważna jest diagnoza włosa, podczas której profesjonalista zmysłami dotyku oraz wzroku stwierdzi jaki typ włosa mamy, jakie błędy popełniamy przy pielęgnacji oraz doradzi co zrobić żeby nasze marzenia o pięknej fryzurze wreszcie się spełniły.

Dlaczego włosy po wizycie w salonie są zawsze piękne, lśniące i wyglądają jak z reklamy? Pewnie myślicie, że to profesjonalne kosmetyki?! To tylko część procesu. Pierwszy błąd jaki popełniamy to mycie. Myjąc włosy powinniśmy je traktować jak mocno zabrudzoną bluzkę z najdroższego jedwabiu! Cały sekret polega na tym, żeby dostosować mycie do waszego rodzaju włosów. Jeżeli wiemy, że mocno się plączą nie trzemy! Warto pamiętać, że mokre włosy są włosami najbardziej podatnymi na uszkodzenia mechaniczne. Pocieranie, rozczesywanie, drapanie to wszystko może uszkodzić ich strukturę. Czyste włosy powinny się dobrze pienić szamponem. Dlatego fryzjerzy zawsze myją włosy przynajmniej 2 razy zanim nałożą kolejny etap pielęgnacji. Jeżeli masz włosy tłuste ale chcesz je odżywić nałóż maskę 20 minut przed myciem, a następnie umyj dwa razy szamponem. Ta sztuczka odżywi Twoje włosy bez zbędnego nawilżania. Jeżeli masz włosy kręcone lub puszące się polecamy balsamy do mycia włosów. To połączenie szamponu i odżywki, dzięki któremu będziesz się cieszyć zdyscyplinowaną fryzurą na każdą okazję.

Szampon zawsze dobieramy odpowiedni do typu naszej skóry na głowie. Jeżeli zatem włosy są przetłuszczające się przy skórze ale suche na końcach nie myjemy ich szamponem do włosów suchych, lecz dobieramy szampon odświeżający, a dopiero dalszą pielęgnacją nawilżamy przesuszone końce. Prawdopodobnie właśnie się dowiedziałaś dlaczego Twoje włosy są zawsze obciążone już godzinę po umyciu.

Co do odżywki pozostaje większe pole manewru. Jaka jest różnica między odzywką, ą maską? Taka, że jedni potrzebują tylko odżywki, inni maski, a jeszcze inni kombinacji obydwu. Kolejnym trickiem fryzjerskim jest używanie pielęgnacji w kolejności szampon – maska – odżywka. Dlaczego właśnie nagięliśmy oczywistą kolejność zdarzeń? Odżywki najlepiej domykają łuskę włosa, zatem działanie to używane jest wtedy kiedy chcemy dłużej utrzymać drogocenne składniki zawarte w masce. Zabieg taki najlepiej powtarzać jednak nie częściej iż raz w tygodniu. Pamiętaj również, żeby przeczesać włosy grzebieniem o szerokim rozstawieniu zębów chwilę po nałożeniu kosmetyków pielęgnacyjnych. Polecamy metodę prób i błędów, nasze włosy są indywidualne. Oznacza to, że polecana przez producenta linia kosmetyków będzie robiła na Twojej głowie NIC natomiast mieszanka z kilku linii okaże się strzałem w 10!. Oczywiście każdy ma swoich faworytów i takich trzeba się trzymać, czasem
nawet zrobić sobie zapas na wypadek wycofania ich z rynku. Wiemy o tym doskonale, jak nagła zmiana składu potrafi odmienić Wasz ulubiony kosmetyk do pielęgnacji. Na koniec suszenie. Mitem jest, że suszenie włosów niszczy je. Nie ma nic gorszego niż położenie się spać z mokrą głową. Mokre włosy, przygniatane i obcierane o pościel będą się łamać i  lektryzować. Włosy najlepiej wysuszyć ciepłym ( nie gorącym!) strumieniem powietrza
przeczesując je szczotką z naturalnym włosiem w kierunku góra dół. Jeżeli modelujesz włosy i chcesz by utrzymały kształt możesz czasem pozwolić sobie na użycie gorącego strumienia, a następnie szybko schłodzić je zimnym powietrzem. Ten trick zna każdy dobry fryzjer. Jeżeli chcesz użyć prostownicy, niech będzie ona dobra jakościowo z regulowana temperaturą i ceramicznymi płytkami. Te funkcje ułatwiają stylizację i dają większe pole manewru. Natomiast jeżeli masz włosy cienkie zapomnij o użyciu mokrego lakieru do włosów, olejków i dużej ilości innych kosmetyków do stylizacji. Wystarczy trochę suchego pudru do zachowania objętości i fryzura będzie się pięknie prezentować cały dzień.

I na koniec pamiętaj, że włosy to Twoja korona i dzięki nim możesz
zawsze czuć się jak prawdziwa królowa.

Blond woman applying hair conditioner. Isolated on white.