Fryzury ślubne to temat rzeka. Głęboka, szeroka i miejscami niebezpieczna…

Co zrobić by nie zaliczyć wpadki życia na własnym ślubie? Nie jedno widzieliśmy, nie jedno zrobiliśmy, i dla nas nie ma jednej recepty. Możemy jednak udzielić kilka zasadniczych i uniwersalnych rad. Dla każdego, nie zależnie od wieku, rodzaju ślubu, Panna młoda w ten jeden jedyny dzień musi błyszczeć!

Od czego zacząć? Polecamy zastanowić się czego chcemy…. Gdzie odbędzie ślub? Jaka może być pogoda, pora roku oraz ile dokładnie będzie trwać ceremonia i wesele. Jeżeli już wszystko mamy ustalone zaczynamy przeszukiwać czeluście internetu lub wynajmujemy do tego najbardziej biegłą w google przyjaciółkę! Szukamy: zdjęć oraz inspiracji, salonów w okolicach gdzie odbędzie się ceremonia, oraz ich facebookowych profili. Jeżeli impreza ma się odbyć w małej rodzinnej miejscowości, gdzie już dawno nie chodziłyśmy do miejscowego fryzjera, opcje są dwie. Pierwsza zadzwonić do szkolnej koleżanki, która nadal tam mieszka aby podpowiedziała gdzie się teraz można modnie uczesać, lub druga opcja, bardziej ekskluzywna, wynajęcie fryzjera stylisty na wyłączność z naszego ulubionego salonu.
Oczywiście w grę zawsze wchodzą koszty, ale pamiętajmy że o tej fryzurze będą mówić przynajmniej miesiąc po zjedzeniu ostatniego kawałka weselnego ciasta… Pomijając zdjęcia, które są trwalsze niż nie jeden związek

Jeżeli mamy już ustalonego fryzjera, wyszukane zdjęcia (dokładnie ta! liczba mnoga! musimy być gotowe na ewentualne ustępstwa!), na których chcemy się wzorować UMAWIAMY SIĘ NA FRYZURĘ PRÓBNĄ! Fryzura próbna to konieczność konieczności! bez tego to jak kupić suknię ślubną bez przymiarek – tak rach ciach i zakładamy? Proste? Nie! Fryzjer musi poznać włosy, sprawdzić ile czasu potrzeba na uczesanie, ile uczesanie się utrzyma oraz jakie ewentualnie zmiany wprowadzić w dniu uroczystości. Jest to absolutnie i bezwzględnie potrzebne, chyba że ślub bierzemy jako polna rusałka czesana wiatrem i zbożem….

Wszystkie Panny młode interesuje cena. Ile „cała impreza czesania”? Zależy to oczywiście od salonu, W Warszawie za każdym razem trzeba się nastawić na koszt 150-250 zł, w mniejszych miejscowościach jest to koszt 80-200 zł, natomiast wynajęcie fryzjera całodniowego, który również uczesze świadkową i mamę… to koszty zaczynające się od 1500 zł w górę. Pamiętajcie Panny młode, że to nie warto oszczędzać na swoim wyglądzie tego dnia. Najważniejsze, żeby każda czuła się pięknie i swobodnie.

Co jest modne? Absolutnie wszystko, zależy to od gustu, miejsca, sukni ślubnej. Ważne aby pokazać fryzjerowi zdjęcie sukni ślubnej, dodatków oraz nakreślić miejsce gdzie się ślub odbędzie, wtedy z łatwością można dojść do kompromisu, kompromisu który utrzyma się całą noc i… poprawiny

Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia wszystkim przyszłym pannom młodym życzy ekipa IN HARMONY!!!

blog slub