Osiwieć przez jedną noc – czy to możliwe?

Pierwszy siwy włos, dla większości ludzi to oznaka dojrzałości. Siwe włosy są synonimem mądrości. Siwe włosy są również powodem nieprzespanych nocy, bo jak to „ja mam już siwe włosy”? Bez paniki. To jak szybko siwiejemy zależy od genetyki, trybu oraz jakości naszego życia. Nie ma recepty na siwe włosy, wszyscy je pewnego dnia będziemy posiadać. Nieprawda jest również, że sam dostrzegasz pierwszy siwy włos. One pojawiają się z ukrycia, czają się, aż nagle zaczynają występować wszędzie gdzie tylko nie zerkniemy.
Tak stworzyła nas matka natura, jej nie oszukamy
Co zatem polecamy by zaradzić na siwe włosy? Najlepiej je zaakceptować, iść do przodu, a kolorem zajmiemy się my, profesjonaliści.

Jeżeli klientka posiada naturalny odcień włosów, blond lub ciemniejszy brąz polecamy najpierw retuszowanie siwizny delikatnymi refleksami, które piękne będą tworzyć całość. W efekcie uzyskamy grę światła i ruch we włosach i nikt nie dostrzeże, że gdzieniegdzie pojawiają się coraz jaśniejsze włosy.
Należy pamiętać, że siwe włosy inaczej przyjmują pigmentację farby, co za tym idzie ciemniejsze kolory trzymają się słabiej i częściej należy nakładać kolor na całe długości włosów. Panią w średnim wieku polecamy schodzenie etapami z ciemniejszych tonacji do jaśniejszych, które są łatwiejsze w utrzymaniu i po prostu lepiej wyglądają na dojrzałych włosach.

Włosy siwiejące, różnią się również strukturą od włosa młodego. Zaczynają sztywnieć, wydają się bardziej szorstkie i suche. Na całe szczęście stają się również bardziej podatne na układanie. Aby odzyskać młodzieńczy blask polecamy kuracje odmładzające, nawilżające, dodające połysku. Kondycja włosa jest równie ważna jak kolor naszej czupryny.

Na koniec zostawiliśmy sobie smakowity kąsek, siwiejące męskie włosy. Nam się to podoba, są super modne. Odpowiednio wystylizowana męska szpakowata fryzura jest zwyczajnie sexy, ale dla panów, którzy chcą nadal czuć się pewnie i młodo mamy pewną propozycję. Cover’5 inaczej tuszowanie, marki L’oreal to zabieg oparty na korygowaniu koloru delikatnymi tonerami koloryzacyjnymi, nawiązującymi do naturalnego odcienia włosów klienta.  Zabieg pod opieką profesjonalisty to zaledwie 5 minut czasu i możemy go wykonać nawet przy krótkiej wizycie na strzyżeniu.

I pamiętajmy, że pewność siebie i miła aparycja to recepta na młody i atrakcyjny wygląd bez względu na kolor włosów!

girl-2168357_1920